Çimentolu Yonga Levhalar

Aksesuarlar

Elyaf Takviyeli Çimentolu Levhalar

Kendinden Renkli Elyaf Takviyeli Çimentolu Levhalar

Sistem Çözümleri
TR | EN

/ TR EN /  Betopan Global / Bayi Girişi

Sık Sorulan Sorular


Sık Sorulan Sorular

ÜRÜN TEMİNİ
 
1)Ürünlerinizi nasıl temin edebilirim?

Ürünlerimizi ülke geneline yayılmış Tepe Betopan bayilerinden ve satış noktalarından temin edebilirsiniz. Bayilerimize, http://betopan.com.tr/tr/bayiler  linkinden ulaşabilirsiniz.

2)Ürünlerinizin fiyatlarını nereden öğrenebilirim?

Ürünlerimizin yurtiçi satış fiyatlarını bölgenizdeki bayilerimizle iletişime geçerek öğrenebilirsiniz.

3)Ürünlerinizin uygulaması için nasıl fiyat alabilirim?

Uygulama fiyatları konusunda uzman ve deneyimli ekiplere sahip uygulama bayilerimizle iletişim kurabilirsiniz. Uygulama bayilerimize, http://betopan.com.tr/tr/bayiler   linkinden ulaşabilirsiniz.

ÜRÜNLER VE UYGULAMA
 
4) betopan® ve tepePAN® grubu ürünler arasındaki fark nedir  ?


betopan® grubu ürünlerimizde lif olarak ağaç yongası bulunmakta olup çimento esaslı yonga levha olarak TS EN 634-1,2 standardına göre üretilmektedir. tepePAN® grubu ürünlerimiz ise lif olarak  selüloz içermekte olup elyaf takviyeli çimento esaslı levha olarak TS EN 12467 standardına göre üretilmektedir.

5)betopan® ve tepePAN® desenli ürünleri arasındaki fark nedir ?

Üretim şeklinin farklı olması nedeniyle desenli betopan grubu ürünlerimizin doku derinliği biraz daha fazladır. Bu durum yüksek katlardaki cephelerde desenlerin algılanmasını kolaylaştırır. Eskitme patine  boya uygulamalarında avantaj sağlar.

6) Tepe Unique® nedir?

Tepe Unique®,  kendinden renkli elyaf takviyeli çimento esaslı ürün grubumuzun markasıdır. Bu ürün grubumuz farklı renk pigmentleri ve su itici takviyeleriyle düz ve desenli olarak üretilmektedir. Boya gerektirmediği için işçilik ve zaman  tasarrufu sağlar.

7) Tepe Unique® Pro’nun farkı nedir?

Tepe Unique® özelliklerini içeren, düz yüzeyli,  preslenerek üretilen, A3 sınıfı dayanıma sahip, kalibre zımpara işlemiyle Line (Çizgisel ) ve Flat (Düz) yüzey görünümlerinde ürünlerdir.

8)Çatı uygulamaları için önerebileceğiniz bir ürününüz var mı?

A1 yanmazlık sınıfında yer alan yüksek taşıma kapasitesine sahip  tepePAN Roof® ürünümüz, kiremit, shingle vb. çatı kaplama malzemeleri altında taşıyıcı levha olarak kullanılır. Bu amaçla kullanılan diğer ağaç yongalı ürünlere göre su, nem ve yangına dayanımı daha yüksektir. Standart ebatlama avantajıyla uygulama kolaylığı sağlar. Uygulama süresince dış hava koşullarına maruz kalsa bile ürün özelliklerini korur.

9) Ürünleriniz sağlığa zararlı madde içerir mi?

Ürünlerimiz çevre dostudur. Doğal içeriğiyle Asbest vb. sağlığa zararlı kanserojen maddeler içermez. Zehirli gaz salınımı yoktur.

10) Fabrikalarınızda kesim ve ebatlama yapılabilmektemidir?

Standart üretim ebatları üzerinden bedeli mukabilinde kesim ve ebatlama işlemi fabrikalarımızda yapılabilmektedir.

11)Ürünlerinizi nasıl kesebiliriz?

Ürünlerimiz gönyeli; tezgah tipi daire testere aletleri ve bunlara uygun ebatlarda elmas uçlu metal testere ve bıçaklar ile kolaylıkla kesilebilir.

12)Ürünlerinizin kesimi için sulu kesim yapabilirmiyim?

Kuru kesim tavsiye edilmektedir.

13) Ürünlerinizin montajında nelere dikkat etmeliyim?

Ürün grubuna uygun sistem tercih edilmesine ve doğru şartlarda montaj yapılmasına dikkat edilmelidir. Yapıların dış cepheleri olumsuz hava koşulları, rüzgar yükü vb. önemli etkilerin yoğun yaşandığı yerlerdir. Montaj öncesi statik hesaplamaların yapılması; uygun ürün ve sistemlerin seçimi uygulamalarda önemli rol oynamaktadır.

14)Havalandırmalı dış cephe kaplama sisteminin avantajları nelerdir?

Bina yapı ömrünü uzatır,  ısı yalıtım ürünlerine maksimum verimlilik sağlar; ses yalıtımına katkı sağlar özellikle işlek caddeler de gürültüyü azaltarak yaşam konforunu arttırır. Hava sirkülasyonu,  nem ve rutubeti binadan uzaklaştırır.

15)Dış cephe kaplama sisteminizde yağmur iniş boruları vb. dışardan görünmesini istemediğim imalatları gizleyebilir miyim?

Ürünlerimizin uygulandığı havalandırmalı dış cephe kaplama sisteminin avantajlarından biri yapının dış cephesinde uygulanan, görülmesini istemediğimiz imalatları havalandırma boşluğu içinde saklamaya imkan vermesidir.

16)Ürünleriniz ile dış cephe dilatasyon detayı çözebilir miyim?

Ürünlerimiz dış cephe dilatasyon detayına uygundur çözümlenebilir.
 
17) Ürünlerinizi dış cephe kaplama uygulamalarında derz boşluğu olmadan yaptırabilir miyim?

Ürünlerimizi montajlarken ustanızdan levhalar arasında düşey derz boşluğu bırakmasını istemelisiniz, aksi taktirde levhalar kullanılırken kırılma, çatlama gibi sorunlar yaşanabilmektedir.

18) Dış cephede ürünleriniz montajlandıktan sonra derz arası dolgularını yaptırabilir miyim?

Cephe ürünleri arasındaki derzlerde dolgu malzemesi kullanılması önerilmemektedir. Aksi takdirde kullanım esnasında dolgu malzemesinde kılcal çatlaklıklar görülebilir.

19)Ürünlerinizin boyama işlemlerinde nelere dikkat etmeliyim?

Boya uygulamasına geçmeden yüzey toz ve diğer kalıntılardan temizlenmeli, yüzey ve hava şartları boya işlemi için uygun olmalıdır. Levhaların ıslak olmamasına dikkat edilmelidir.  Gerekli yüzey kuruluğu oluşmamış levhalar üzerine yapılan boya uygulamaları sonrası boyada soyulma ve kabarma görülebilir. Boya uygulamasında boya üreticisinin tavsiye ettiği kalınlıklara ulaşacak şekilde akrilik esaslı, su bazlı tek kat astar ve iki kat boya işlemi yapılmalıdır.

20)Tepe Unique grubu gibi diğer ürünlerinizi de boyamadan kullanabilir miyim?

Tepe Unique grubu ürünler kendinden renkli ve yüzeyi su iticili olduğu için boya gerektirmez ancak diğer ürün gruplarının özellikle dış cephede ürünlerin dayanımı ve boyutsal kararlılığı açısından boyanarak kullanılması gerekir. Ayrıca boya estetik bir görüntü sağlar. İç ve dış mekanda bitiş malzemesi olarak boyanmadan kullanılan ürünler, garanti kapsamında değildir.

21)Ürünlerinizi ıslak alanlarda seramik vb. malzemeler altında kullanabilir miyim?

Düz yüzeyli betopan ve tepePAN grubu ürünlerimiz, seramik vb. kaplama malzemeleri altında taşıyıcı levha olarak kullanılabilmektedir. Seramik kaplamalar, levhalar üzerine çimento esaslı yapıştırma harçları ve PU yapıştırıcılar ile yapıştırılabilir.


STOKLAMA ve SEVKİYAT
 
22)Ürünlerinizi dış mekanda stoklayabilir miyim?

Ürünlerimizin paketleme şekli, sevk esnasında ürünlerimizi korumaya yöneliktir, uzun süre dış mekanda stoklama için uygun değildir. Ürünlerimiz, tercihen depoda stoklanmalıdır. Ancak kısa süreli stoklama yapılacaksa üzeri kapalı bir alanda veya branda altında geçici olarak tutulabilir. Uyulması gereken stoklama, taşıma ,istifleme şartlarını www.betopan.com.tr/tr/dokuman-merkeziadresinden detaylı inceleyebilirsiniz.

23) Nakliye sürecinde hasar olması durumunda ürünlere garanti veriyor musunuz ?

Ürünlerimizin yurtiçi satışı, fabrikalarımızda kamyon üstü teslim şeklinde yapıldığından, olası nakliye ile ilgili hasarlar garanti kapsamı dışındadır. Nakliye sigortası yükümlülüğü alıcıya aittir.
 
GARANTİ
 
24) Ürünlerinizin garanti süresi ve kapsamı nedir?

Ürünlerimiz, üretimden kaynaklı problemlere karşı 5 yıl garantimiz altındadır. Garanti kapsamıyla ilgili sorularınızı teknik@betopan.com.trmail adresine iletebilirsiniz.
İstek, öneri, soru ve şikâyetlerinizi bizlerle paylaşmak için web sayfamız iletişim bölümünde  http://www.betopan.com.tr/tr/iletisimyer alan iletişim formunu doldurabilir veya +90 312 266 45 51 telefon numarası üzerinden bizlerle iletişime geçebilirsiniz. Yukarıdaki sorularla ilgili daha detaylı teknik bilgi taleplerinizi ve farklı sorularınızı  teknik@betopan.com.tr aracılığıyla Ürün Yönetimi & SSH Birimine iletebilirsiniz.
 
 

Örnek Projeler

Tepe Betopan ürünleri kullanılarak yapılan projelerden örneklere bu bölümden ulaşabilirsiniz.

 

Doküman Merkezi

Tepe Betopan ürünlerine ait ürün föyleri, ürün katalogları ve teknik dökümanlara ulaşabilirsiniz.
 

Bizden Haberler

Tepe Betopan ve diğer grup şirketlerimize ait en gücel haberlere buradan ulaşabilirsiniz.
 

Bize Yazın

Tepe Betopan ve diğer grup şirketlerimize ait en gücel haberlere buradan ulaşabilirsiniz.
Tepe Betopan

Tepe Betopan Yapı Malzemeleri
San. ve Tic. A.Ş.


Tüm Hakları Saklıdır: © 2024

Bizi Takip Edin;

Merkez / Betopan Fabrika

Beytepe Köyü Yolu No:5 06800
Bilkent - Ankara / Türkiye

Telefon : +90 312 266 45 51 (pbx)

Fax : +90 312 266 01 50

Kurumsal : betopan@betopan.com.tr

İhracat : export@betopan.com.trTepepan Fabrika

Alcı Mahallesi, ASO 2. ve 3. Organize
Sanayi Bölgesi 2026. Cadde No:12
Sincan - Ankara / Türkiye