Çimento Yonga Levha

Lif Çimento Levha

İç ve Dış Cephe Boyaları

Isı Yalıtım Sıvası

Betopan Deck

Aksesuarlar
TR | EN | RU

Tarihçe


1984 Milestone
1984

Türkiye'nin İlk Yapı Levhası

Türkiye’de ilk yapı levhası üretimini gerçekleştirerek bu alanda lider olan Tepe Betopan A.Ş. , Ankara Beytepe Tesislerinde fabrikasını kurup; Türkiye’de ilk çimentolu yonga levha üretimini 1984 yılında betopan® tescilli markasıyla başlattı. Tepe Betopan 50,000 m3 ürün üretimi kapasitesi ike Türkiye’de tek üretici, dünyada ise sayılı üreticilerden biri konumuna geldi.
 
2001 yılında firma bünyesinde sürdürülen Ar-Ge çalıșmaları neticesinde; mevcut levha yüzeyinin güçlendirilmesi ile daha stabil ve dayanıklı levha Betopanplus® ürün yelpazesine katılmıștır.

2001 Milestone2001
Betopanplus®’ın gelișmiș olan özellikleriyle, dıș cephede kullanımında verdiği olumlu sonuçlar nedeniyle, aynı makine parkı ve sistemiyle farklı bir üretim yöntemi kullanılarak; yüzeyine ahșap dokusu verilen yalıpan® ve taș dokusu verilen tașonit® markalı ürünlerin tasarımı ve üretimi gerçekleștirilmiștir. Bazı makine ve ekipman revizyonları ile yeni makine ilaveleri ve  Arhavi’de bulunan makine hattının Ankara Bilkent’te bulunan tesislere tașınmasıyla üretim ve sevkiyat hacmi tek noktada toplandı ve yıllık üretim kapasitesi 67.500 m3 e çıkartıldı.

2011 Milestone2012
Kendine özgü dokuları olan bu levhaların farklı tasarımlarla uygulanması ile farklı dıș cephe görünüșleri elde edilmeye bașlandı. Aynı levhalardan olușturulan aksesuar elemanları ve uygulandığı sistem itibari ile yalıtımı içinde barındırıyor olması neticesinde gördüğü ilgi ve büyüyen talep üzerine, 2011 yılı ortalarında çizgisel dekoratif dokulu Monolin®,Frapan® ve Fugalin®; ve 2012 yılı bașında kesme taș desenli Tuğpan® ve tuğla desenli Tuğlapan®’ın da üretimine bașlamıștır.

2014 Milestone
2014

Sahip olduğu bilgi birikimi ile doğayla dost, sağlıklı ürünler üretmeyi ilke edinen Tepe Betopan®, yeni fibercement ürünü TepePAN®'ı  2014’te üretmeye bașladı.

2015 Milestone
2015
Türkiye’de gerçekleștirdiği, sosyal sorumluluk projeleri, çevreye olan saygısı, iș etiğineverdiği önem ve kalite politikalarıyla her anlamda sektöre örnek olan Tepe Betopan A.Ș., uluslararası rekabet ortamında varlığını sürdürmek, gelișiminin sürekliliğini sağlamak ve yurtdıșındaki olumlu “Türk Malı” imajına katkıda bulunmak amacıyla bașvurduğu Ekonomi Bakanlığı’nın “10 yılda 10 dünya markası yaratmak” vizyonu ile yürütmekte olduğu, dünyanın devlet destekli ilk ve tek markalașma programı olan TURQUALITY® – Marka Programına dahil olmuștur

2017 Milestone
2017
Tepe Betopan A.Ş, Temelli fabrikasında ilk defa Fiberwood markalı ahşap desenli lif çimento levhalar ve Fiberstone markası taş desenli lif çimento levhalar üretmeye başladı.

2018 Milestone
2018
2018 yılında ısı,ses ve yangın dayanımı sağlayan ısı yalıtım sıvası Tepe Termoplast'ı üretmeye başlayan Tepe Betopan® ürün yelpazesini genişletti.

2018 Milestone
2018
Aynı yıl, Tepecolor boya ürünlerini de sektöre sunan Tepe Betopan A.Ş sektöre  yeni bir renk katmış oldu.

2019 Milestone
2019
Hamurundan renkli, su itici özelliğe sahip, boya gerektirmeyen Türkiye’nin ilk uygulamaya hazır kendinden renkli lif çimento levhası Betopan Unique Pro ile yapı sektöründe teknolojik gelişmelere hızla uyum sağlamayı amaçlayan Tepe Betopan®  35 yıllık tecrübemize yeni bir sayfa daha ekledi.
 
 

Örnek Projeler

Tepe Betopan ürünleri kullanılarak yapılan projelerden örneklere bu bölümden ulaşabilirsiniz.

 

Doküman Merkezi

Tepe Betopan ürünlerine ait ürün föyleri, ürün katalogları ve teknik dökümanlara ulaşabilirsiniz.
 

Bizden Haberler

Tepe Betopan ve diğer grup şirketlerimize ait en gücel haberlere buradan ulaşabilirsiniz.
 

Bize Yazın

Tepe Betopan ve diğer grup şirketlerimize ait en gücel haberlere buradan ulaşabilirsiniz.
Tepe Betopan

Tepe Betopan Yapı Malzemeleri
San. ve Tic. A.Ş.


Tüm Hakları Saklıdır: © 2019
Bizi Takip Edin;
Merkez / Betopan Fabrika

Beytepe Köyü Yolu No:5 06800
Bilkent - Ankara / Türkiye

T : +90 312 266 45 51 (pbx)
F : +90 312 266 01 50
E : betopan@betopan.com.tr
E : export@betopan.com.tr


Tepepan Fabrika

Alcı Mahallesi, ASO 2. ve 3. Organize
Sanayi Bölgesi 2026. Cadde No:12
Sincan - Ankara / Türkiye