Çimento Yonga Levha

Lif Çimento Levha

İç ve Dış Cephe Boyaları

Isı Yalıtım Sıvası

Betopan Deck

Aksesuarlar
TR | EN

Fabrikalarımız


Bilkent Holding kuruluşu olan TEPE BETOPAN A.Ş., 1984 yılında Ankara Beytepe Tesislerinde fabrikasını kurup; TÜRKİYE'de ilk çimentolu yonga levha üretimini başlattı. 1999 yılında modern teknoloji sistemleri kullanılarak fabrika revize edilip, kapasite iki katına çıkartıldı. 2001 yılında ARHAVİ'de kurulu bulunan diğer Çimentolu Yonga Levha fabrikası satın alınarak, çimentolu yonga levha üretiminde Türkiye'de tek üretici konumuna geldi. Tepe Betopan®, 2008 yılında tüm fabrikalarını Ankara/Beytepe Tesisleri çatısı altında birleştirerek dünyanın sayılı üreticilerinden biri oldu.

2001 yılında uzun zamandır firma bünyesinde sürdürülen Ar-Ge çalışmaları sonucu geliştirilen "stabil ve dayanıklı, betopanplus®’’ ürün yelpazesine katıldı. Böylece, TEPE BETOPAN A.Ş., 1984 yılından bu yana üretimini ve satışını yaptığı "çimentolu yonga levha" betopan®’ın yanında, betopanplus®'ın da üretim ve satışını başlatarak teknolojiyi geliştiren firmalar arasındaki yerini aldı.

betopanplus®’ın gelişmiş özellikleri ile dış cephede kullanımında verdiği olumlu sonuçlar nedeniyle, aynı makine parkı ve sistemiyle farklı bir üretim yöntemi kullanılarak yüzeyine ahşap dokusu verilen yalıpan® ve taş dokusu verilen Taşonit® markalı ürünlerin tasarımı ve üretimi gerçekleştirildi. Kendine özgü dokuları olan bu levhaların farklı tasarımlarla uygulanması ile farklı dış cephe görünüşleri elde edilmeye başlandı. Dış cephe levhaları ve giydirme sisteminin gördüğü ilgi ve büyüyen talep üzerine, 2011 yılı ortalarında çizgisel dekoratif dokulara sahip monolin®, frapan®, fugalin® ve 2012 yılı başlarında kesme taş dokulu tuğpan®,şaşırtmalı tuğla desenli tuğlapan® markalı yeni yüzey dokulu ürünleri de tasarlayıp üretimine başlamıştır.

Kuruluşundan bu yana geliştirdiği yeni ürün teknolojileri , patentine sahip olduğu plus teknolojisinin sağladığı üstün dayanım özellikleri , enerji performans yönetmeliğinin koşullarını da sağlamakta olan dekoratif cephe giydirme sistemleri ile bugüne kadar olduğu gibi sektöründe lider konumunda , örnek bir kuruluş olarak kalmayı hedeflemektedir.

Ankara Bilkent’te bulunan ve yıllık 67.500 m3 üretim kapasitesine sahip fabrikamızda BETOPAN, BETOPANPLUS, yalıpan ve taşonit gibi markalarımıza ait üretim gerçekleştirilirken, 2014 yılı ekim ayı itibarıyla ASO 2. Bölge’de 50.000 m3 Fibercement üretimine başlamış olan yeni fabrikamız ile Çimentolu Yonga Levha ve Fibercement olarak toplam üretim miktarımız 117.500 m3 seviyelerine ulaşmıştır. Betopan fabrikamızdaki çimentolu yonga levha üretimine ek olarak yeni tesisimizde üretilen fibercement ürünümüz TepePAN’ında üretimine başlanması ile her iki ürün grubunu da üretebilen Türkiye ve yakın coğrafyada tek , Dünyada ise sayılı tesisler arasındaki yerimizi aldık.
 

Örnek Projeler

Tepe Betopan ürünleri kullanılarak yapılan projelerden örneklere bu bölümden ulaşabilirsiniz.

 

Doküman Merkezi

Tepe Betopan ürünlerine ait ürün föyleri, ürün katalogları ve teknik dökümanlara ulaşabilirsiniz.
 

Bizden Haberler

Tepe Betopan ve diğer grup şirketlerimize ait en gücel haberlere buradan ulaşabilirsiniz.
 

Bize Yazın

Tepe Betopan ve diğer grup şirketlerimize ait en gücel haberlere buradan ulaşabilirsiniz.
Tepe Betopan

Tepe Betopan Yapı Malzemeleri
San. ve Tic. A.Ş.


Tüm Hakları Saklıdır: © 2020
Bizi Takip Edin;
Merkez / Betopan Fabrika

Beytepe Köyü Yolu No:5 06800
Bilkent - Ankara / Türkiye

T : +90 312 266 45 51 (pbx)
F : +90 312 266 01 50
E : betopan@betopan.com.tr
E : export@betopan.com.tr


Tepepan Fabrika

Alcı Mahallesi, ASO 2. ve 3. Organize
Sanayi Bölgesi 2026. Cadde No:12
Sincan - Ankara / Türkiye