Cement-Bonded Particle Boards

Accessories

Fiber Cement Boards

Through Colored Fiber Cement Boards
TR | EN

/ TR EN /  Betopan Global / Dealer Login

Brief History


1984 Milestone
1984

Türkiye'nin İlk Yapı Levhası

Türkiye’de ilk yapı levhası üretimini gerçekleştirerek bu alanda lider olan Tepe Betopan A.Ş. , Ankara Beytepe Tesislerinde fabrikasını kurup; Türkiye’de ilk çimentolu yonga levha üretimini 1984 yılında betopan® tescilli markasıyla başlattı. Tepe Betopan 50,000 m3 ürün üretimi kapasitesi ike Türkiye’de tek üretici, dünyada ise sayılı üreticilerden biri konumuna geldi.
 
2001 yılında firma bünyesinde sürdürülen Ar-Ge çalıșmaları neticesinde; mevcut levha yüzeyinin güçlendirilmesi ile daha stabil ve dayanıklı levha Betopanplus® ürün yelpazesine katılmıștır.

2001 Milestone2001
Betopanplus®’ın gelișmiș olan özellikleriyle, dıș cephede kullanımında verdiği olumlu sonuçlar nedeniyle, aynı makine parkı ve sistemiyle farklı bir üretim yöntemi kullanılarak; yüzeyine ahșap dokusu verilen yalıpan® ve taș dokusu verilen tașonit® markalı ürünlerin tasarımı ve üretimi gerçekleștirilmiștir. Bazı makine ve ekipman revizyonları ile yeni makine ilaveleri ve  Arhavi’de bulunan makine hattının Ankara Bilkent’te bulunan tesislere tașınmasıyla üretim ve sevkiyat hacmi tek noktada toplandı ve yıllık üretim kapasitesi 67.500 m3 e çıkartıldı.

2011 Milestone2012
Kendine özgü dokuları olan bu levhaların farklı tasarımlarla uygulanması ile farklı dıș cephe görünüșleri elde edilmeye bașlandı. Aynı levhalardan olușturulan aksesuar elemanları ve uygulandığı sistem itibari ile yalıtımı içinde barındırıyor olması neticesinde gördüğü ilgi ve büyüyen talep üzerine, 2011 yılı ortalarında çizgisel dekoratif dokulu Monolin®,Frapan® ve Fugalin®; ve 2012 yılı bașında kesme taș desenli Tuğpan® ve tuğla desenli Tuğlapan®’ın da üretimine bașlamıștır.
 

2014 Milestone
2014

Sahip olduğu bilgi birikimi ile doğayla dost, sağlıklı ürünler üretmeyi ilke edinen Tepe Betopan®, yeni fibercement ürünü TepePAN®'ı  2014’te üretmeye bașladı.

2015 Milestone
2015
Türkiye’de gerçekleștirdiği, sosyal sorumluluk projeleri, çevreye olan saygısı, iș etiğineverdiği önem ve kalite politikalarıyla her anlamda sektöre örnek olan Tepe Betopan A.Ș., uluslararası rekabet ortamında varlığını sürdürmek, gelișiminin sürekliliğini sağlamak ve yurtdıșındaki olumlu “Türk Malı” imajına katkıda bulunmak amacıyla bașvurduğu Ekonomi Bakanlığı’nın “10 yılda 10 dünya markası yaratmak” vizyonu ile yürütmekte olduğu, dünyanın devlet destekli ilk ve tek markalașma programı olan TURQUALITY® – Marka Programına dahil olmuștur

2017 Milestone
2017
Tepe Betopan A.Ş, Temelli fabrikasında ilk defa Fiberwood markalı ahşap desenli lif çimento levhalar ve Fiberstone markası taş desenli lif çimento levhalar üretmeye başladı.

2018 Milestone
2018
2018 yılında ısı,ses ve yangın dayanımı sağlayan ısı yalıtım sıvası Tepe Termoplast'ı üretmeye başlayan Tepe Betopan® ürün yelpazesini genişletti.

2018 Milestone
2018
Aynı yıl, Tepecolor boya ürünlerini de sektöre sunan Tepe Betopan A.Ş sektöre  yeni bir renk katmış oldu.

2019 Milestone
2019
Hamurundan renkli, su itici özelliğe sahip, boya gerektirmeyen Türkiye’nin ilk uygulamaya hazır kendinden renkli lif çimento levhası Betopan Unique ile yapı sektöründe teknolojik gelişmelere hızla uyum sağlamayı amaçlayan Tepe Betopan®  35 yıllık tecrübemize yeni bir sayfa daha ekledi.
 
 

Sample Projects

 You can find sample projects of Tepe Betopan products in this section. 

 

Document Center

You can find product brochures, product catalogs and technical documents of Tepe Betopan products by clicking here.

 

News

You can reach the news about Tepe Betopan and other group companies by clicking here.
 

Contact

You can reach our contact information in this section.
Tepe Betopan

Tepe Betopan Yapı Malzemeleri
San. ve Tic. A.Ş.


All Right Reserved: © 2020

Follow Us

Merkez / Betopan Factory

Beytepe Köyü Yolu No:5 06800
Bilkent - Ankara / Turkey

Phone : +90 312 266 45 51 (pbx)

Factory : +90 312 266 01 50

Corporate : betopan@betopan.com.tr

Export : export@betopan.com.trTepepan Factory

Alcı Mahallesi, ASO 2. ve 3. Organize
Sanayi Bölgesi 2026. Cadde No:12
Sincan - Ankara / Turkey